A legfontosabb szempont az állvány felépítésénél a stabilitás és a biztonság, és van néhány apróságnak tűnő dolog, amin úgy gondolná az ember, hogy nem múlik semmi, de mégis végzetes hiba lehet, nézd meg, mik azok!
- Főleg kis terület esetén nem rögzítik az állványt a falhoz. -> Bármennyire is stabilnak tűnik pl. egy családi ház állványozásánál az egy járószintes állvány rögzítés nélkül is (és lehet, hogy még a háztulajdonos is hálás volna azért, hogy nem fúrsz a falba) de soha ne ess ebbe a hibába!
- Nem győződnek meg arról, hogy valóban függőlegesen és merőlegesen állnak az elemek és a szintek. -> Mindig ellenőrizd vízmértékkel, hogy a kezdő szintek függőlegesek és merőlegesek legyenek, hogy az állvány biztosan stabilan álljon!
- Az alátétfák nem érnek át a lábak alatt. ->Soha ne használj külön-külön alátétfát a lábak alatt, hanem legyen legalább 1 m hosszú, amely átér a keret két lába alatt.
- Csak egy korlát kerül a keretek közé (főleg) az alsóbb szinteken. -> Így a biztonság és a stabilitás is csökken, mindig duplán használj védőkorlátot!
- Kimarad a bokaléc. -> Bokaléc nélkül bármi legurulhat, lecsúszhat az állványról, súlyos sérülést okozva annak, akire/amire ráesik.